Porady

Wady kredytów samochodowych

Wady kredytów samochodowych

Nie da się ukryć, że gdybyś nie musiał korzystać z żadnego kredytu samochodowego, po prostu byś tego nie robił. Nikt nie chce się niepotrzebnie nigdzie zadłużać. Kredyt nie jest może takim typowym zadłużeniem, ale prędzej czy później musisz w całości go spłacić i to oczywiście z jakąś większą lub mniejszą nadwyżką, generowaną przez oprocentowanie oraz ewentualną prowizję. To wszystko sprawia, że tani z pozoru kredyt na samochód przeistacza się w poważne obciążenie budżetu. Nigdy przenigdy nie powinieneś brać czegoś takiego bez zastanowienia i bez stu procentowej pewności, że choćbyś nawet stracił pracę i choćbyś nawet utracił w ten sposób swoje główne czy nawet jedyne źródło utrzymania, nadal będzie w stanie spłacać raty kredytu i nie dojdzie do złamania przez ciebie zasad umowy kredytowej.

Im niższa wartość kredytu, tym lepiej dla ciebie. W przypadku niewielkich pożyczek to obciążenie jest odpowiednio mniejsze, a zatem nawet gdyby doszło w twoim życiu do wystąpienia jakichś problemów finansowych, wciąż powinieneś z nim sobie poradzić. Niestety mały kredyt nadal wymaga od ciebie spełniania pewnych warunków. Wciąż też nikt nie udzieli ci go na piękne oczy, tak więc do jego uzyskania potrzebna okaże się zdolność kredytowa, którą musisz zaprezentować placówce, w jakiej chcesz pożyczyć pieniądze. Gdy tej zdolności kredytowej wcale nie masz, kredyt na samochód, choćby ten najmniejszy, przestaje ci przysługiwać. Najpierw upewnij się zatem, czy możesz w ogóle pożyczyć w banku jakiekolwiek pieniądze, zanim się do niego wybierzesz i zaczniesz realizować swoje motoryzacyjne marzenia.

Kolejnym minusem – nie zawsze, ale w niektórych przypadkach – może okazać się konieczność posiadania jakiegoś wkładu własnego. Nie zawsze jest to wymóg, ale niektóre banki rzeczywiście tego wkładu żądają. Jego wartość uzależniona jest natomiast od ceny samochodu i zarazem wynikającej z niej wielkości kredytu samochodowego. Wszystko to musisz brać pod uwagę, by umowa była dla ciebie przystępna i korzystna.

Odwiedzając polemika.pl, również znajdziesz wiele przydatnych porad z dziedziny finansów i nie tylko.