BiznesInwestycje

Poznaj formy zarobku pasywnego

Poznaj formy zarobku pasywnego

Wynajem nieruchomości

Wynajem mieszkania lub lokalu to kolejna bardzo stara i łatwa do opanowania metoda generowania pasywnego dochodu. Oprócz stabilnego dochodu, potencjał ekonomiczny może być bardzo wysoki, jeśli nieruchomość jest w dobrym stanie i lokalizacji. Wadą jest duży nakład początkowy wymagany do posiadania nieruchomości.

Inwestowanie w produkty finansowe

Inwestowanie to alternatywna forma zarobku. Inwestowanie, czy to w lokaty bankowe, akcje czy np. obligacje rządowe, to metoda tradycyjnej ekonomii. Osoby stawiające na niskie ryzyko wybierają lokaty bankowe, choć w obecnej sytuacji nie jest to zbyt opłacalna inwestycja. Istnieją również fundusze inwestycyjne, w które można zacząć inwestować z bardzo niewielkimi pieniędzmi i dopasować inwestycję do poziomu ryzyka, które jesteśmy skłonni podjąć. Większym wyzwaniem są rynki akcji, które pozwalają inwestorom na posiadanie części firm.

Tworzenie treści i formatów cyfrowych

Podobnym przykładem do wspomnianego kursu językowego są blogi czy filmy na YouTube. Wielu blogerów i przedsiębiorców zarabia poprzez linki partnerskie, sponsoringi itp. Tworzenie stron internetowych to również format, który łączy te modele i może generować stabilne dochody.

W zgodzie z poprzednim formatem jest wydanie ebooka lub stworzenie aplikacji. Podobnie jak w przypadku strony internetowej, obie wymagają znacznych nakładów twórczych, ale są alternatywnym narzędziem monetyzacji osobistej inwencji w świecie cyfrowym.

Monetyzacja osobistych profili w mediach społecznościowych

Influencer marketing jest jednym z najpopularniejszych źródeł dochodu pasywnego, ponieważ coraz więcej firm płaci użytkownikom mediów społecznościowych, zwłaszcza Instagrama, za reklamowanie produktów i usług. Samo zainteresowanie tematem wystarczy, aby stworzyć publiczność, która będzie śledzić posty.

Marketing afiliacyjny lub dropshipping

Marketing afiliacyjny polega na pobieraniu opłat od firmy za każdą sprzedaż, której dokonuje na rzecz klienta, który został do niej skierowany za pośrednictwem własnej strony internetowej. Polega ona na tworzeniu treści cyfrowych i analityki, które zapraszają klientów do odwiedzenia przestrzeni cyfrowej firmy w zamian za prowizję.

Z drugiej strony system dropshippingu jest całkowicie pasywną metodą generowania dochodu, ponieważ uzyskuje się go za pomocą systemu ecommerce bez konieczności dokonywania wysyłek czy zarządzania zapasami. Polega ona na stworzeniu strony internetowej, która służy jako sklep internetowy do pozyskiwania klientów i zbierania zamówień, których wysyłką zajmuje się producent lub hurtownia, z którą biznes jest związany.