InwestycjePorady

Przedsiębiorco zainwestuj w Gruzję

Przedsiębiorco zainwestuj w Gruzję

Robert Tomanek i Ilii Darchiashvil spotkali się w ramach współpracy gospodarczej. Na co mogą liczyć polscy inwestorzy? Jak inwestycje w Gruzje komponują się z planem rozwoju gospodarki Polski do 2040 roku?

Posiedzenie Polsko-Gruzińskiej Komisji Międzynarodowej ds. Współpracy Gospodarczej z ambasadorem Gruzji Ilii Darchiashvilem na czele, omawiało strategię wprowadzenia polskich inwestorów do Gruzji. Polskie inwestycje handlowe w Gruzji oraz współpraca między krajami w ramach rozwoju akademickiego, to główne punkty obrad.

Polscy przedsiębiorcy mogą wykorzystać dobrą okazję, ponieważ Gruzja ma najniższy poziom korupcji w regionie oraz stanowi jedną z najbardziej otwartych gospodarek na świecie. Warto dodać, że w trakcie trwania pandemii Covid-19 Gruzja importowała od stycznia do listopada 2020 roku o 35% więcej towaru niż w roku ubiegłym. Oznacza to, że kraj ten doskonale radzi sobie ze zmienną sytuacją na świecie. Potrafi wykorzystać nawet nie sprzyjające warunki do bogacenia gospodarki kraju. Dla polskich inwestorów oznacza to również w miarę stabilną sytuację pracy.
Ambasador Gruzji zachęca przede wszystkim do inwestycji w zieloną energię. Źródła energii odnawialnej stanowią w projekcie GreenEvo czołówkę pod względem wystąpień dobrze rokujących firm z Gruzji. Gruzja jest dobrze przygotowana na stworzenie gospodarki o zamkniętym obiegu. Nowoczesne technologie wykorzystujące potencjał przyrody, stanowią dobry potencjał całego kraju.

W trzecim kwartale 2021 roku kolejne spotkanie polskiego wiceministra rozwoju, pracy i technologii będzie dotyczyło ukierunkowania i oceny współpracy. Gruzja może się stać dobrym miejscem na polskie inwestycje. Warto przypomnieć, że Polska w ramach porozumienia z Unią Europejską i krajami członkowskimi, zobligowała się do wdrożenia ekologicznego rozwiązania dla gospodarek: wprowadzenia elektrowni atomowej oraz technologii umożliwiającej pracę z odnawialnymi źródłami energii, do roku 2040. Zatem warto zainwestować w Gruzję. Polska będzie miała gdzie uczyć się rozwiązań, które musi wdrożyć. Inwestorzy zdobędą stabilne miejsce pracy.